Mohammad Ali bokshandschoenen

Muhammad Ali's Fight of the Century-handschoenen verkocht op veiling

Een zeer belangrijk en uniek stukje boksgeschiedenis is verkocht aan een zeer gelukkige boksverzamelaar. Tijdens een veiling die in juli werd gehouden op de National Sports Collectors Convention in Cleveland, Ohio, werd Handschoenen van het merk Everlast die Muhammad Ali tegen Joe Frazier gebruikte in hun veelgeprezen “Gevecht van de eeuw” match werden verkocht aan een anonieme bieder voor bijna $400.000.

De veiling werd geleid door Heritage Auctions, hetzelfde veilinghuis dat eerder een ander item van Ali's verkocht: de handschoenen waarmee hij in 1964 zijn eerste Wereldkampioenschap opeiste. Toen een jaar geleden Ali's shorts werden verkocht in de Tommy Scragg-veiling voor € 2.500.

Toch zijn de "Fight of the Century"-handschoenen nog steeds een waardevol aandenken aan die wedstrijd, die kan worden beschouwd als een van de belangrijkste in Ali's carrière - het was zijn eerste professionele verlies en markeerde het begin van een bittere rivaliteit tussen hem en Frazier dat zou zien dat ze het in nog twee wedstrijden zouden uitvechten (die Ali allebei won) en een diep gevoel van wrok voor elkaar waar ze nooit echt overheen kwamen (zelfs na Frazier's dood in 2011).

Muhammad Ali's Fight of the Century-handschoenen

Maar die noodlottige dag op 8 maart in 1971 is niet zomaar een bokswedstrijd tussen twee hoog aangeschreven zwaargewichten. Het was een wedstrijd met veel politieke ondertoon. Opgemerkt moet worden dat de reden waarom het gevecht in de eerste plaats werd gehouden, was om erachter te komen welke jager een legitieme claim had op de titel "World Heavyweight Champion".

Ali won het al in 1964, maar de titel werd hem in 1967 afgenomen toen hij weigerde zich in te schrijven voor militaire dienst. Dit gevecht zou zijn comeback worden na bijna vier jaar afwezigheid in de bokswereld. In de afwezigheid van Ali slaagde Frazier erin de titel te behalen na het verslaan van zowel Buster Mathis als Jimmy Ellis. Je politieke houding destijds zal grote invloed hebben op wie je inzet: Frazier is voor blanke religieuze conservatieven, terwijl Ali het symbool werd voor jonge liberalen die anti-oorlog zijn.

Maar de snelheid van de jonge Ali werd overtroffen door Fraziers agressie op de ring. Ali ving vierkant een aantal van Fraziers beroemde linkse haken die hem versuft achterlieten. De wedstrijd was ingesteld op 15 ronden. In ronde 14 was het duidelijk dat Frazier een zeer duidelijke voorsprong heeft in de vorm van punten. In ronde 15 ving Ali nog een linkse hoek in de kaak, maar hij slaagde er toch in de rest van de ronde op te staan.

Terug naar de handschoenen. Voor een paar dat meer dan 40 jaar oud is, zijn de bruine Everlast-handschoenen van Ali nog in tiptop staat. Deze handschoenen werden gevonden in de collectie van Angelo Dundee, Ali's trainer, en dezelfde persoon die de handschoenen van Ali's handen afsneed (handschoenen worden vastgebonden en vastgeplakt voor elke wedstrijd) na het gevecht.

Er zijn een paar verkleurde delen waar de tape om de handschoenen is gewikkeld; de binnenkant van de handschoenen bevat de handtekening van Dundee, plus een krabbel met de tekst "Ali-Frazier 3/8/71." Het is boksnostalgie op zijn best. je kan niet vind een paar bokshandschoenen zoals deze ergens anders.

Vergelijkbare berichten

BoxingGlovesReviews is een deelnemer aan het Amazon Services LLC Associates-programma. U steunt onze kleine operatie door via deze website te kopen, aangezien wij een klein percentage van de omzet krijgen. Dank je!

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.